Hónapok elteltével üdvözlök ismét minden kedves ide tévedőt! 👋
Ahogy az ENHYPEN előző klipjeinél, most is van néhány gondolatom az új mini album címadó dalával kapcsolatban, amit nem akarok magamnak tartogatni. Ezúttal is igyekeztem logikus összefüggéseket keresni, de természetesen semmi sem készpénz, amit leírok. Valamint kíváncsian várom a véleményeteket, illetve a saját teóriáitokat is.
👉Ha valaki most jár itt először, kérem olvassa el a Given-Takenről leírtakat -ez összesen két bejegyzés-, mert vissza fogok utalni rá! 👈
A szokásos módon, a dalszöveg magyar fordításával kezdem. Saját fordítás, igyekeztem szépen fogalmazni. 😁
HeeSeung Jay Jake SungHoon Sunoo JungWon Ni-ki
Gyönyörű és önkívületbe ejt
A tekintetem gyémántként fénylik tőle
Ebben a világban nincsenek szabályok
Ezért minden kifordul magából
Indítsuk be a bulit, most!
Lépjünk az ég mezsgyéjére, wow!
Az emberek körülöttem felemelkednek
A fülembe valami zaj kúszik
Ez káprázatos, kicsim
Szemkápráztatóak ezek a fények
Belebolondulunk ebbe a karneválba
Őszintén szólva, félek
Az italom mámorító, és ez a világ is részeg
A szívem még mindig szomjazik
És mégiscsak maradni akarok
A fejemben érzem ezt a kábulatot
Egy folyton újrajátszódó függőségbe estem
A saját vágyam szerint akarok cselekedni
Addig megyek, míg már nincs tovább
Ezen a rabul ejtő karneválon, wow wow
A szívem megint kábulatban van
A testem irányíthatatlan, táncolnia kell
Ez az illat csábítóan édes
Az agyaraim vörösre színeződnek
Úgy élvezem ezt a karnevált, wow wow
Mmm, átlépem ezt a határt és kihívom önmagam
Minden megváltozik, minden összeomlik
Kinyújtom a kezem a bezárt ajtó felé
És fájdalom fogad, a szomjúság ünnepe
Őszintén szólva, félek
A tükörben látott képem valaki idegennek tűnik
A maszkom mögött egy szánalmas igazság lapul
De én nem fogok menekülni előle
A fejemben érzem ezt a kábulatot
Egy folyton újrajátszódó függőségbe estem
A saját vágyam szerint akarok cselekedni
Addig megyek, míg már nincs tovább
Ezen a rabul ejtő karneválon, wow wow
A szívem megint kábulatban van
A testem irányíthatatlan, táncolnia kell
Ez az illat csábítóan édes
Az agyaraim vörösre színeződnek
Úgy élvezem ezt a karnevált, wow wow
Ez a fény, ami nekem adatott
Egy fáklyával megvilágított tüzes ösvény
Addig megyek rajta, míg én nem leszek itt az Úr
A fejemben érzem ezt a kábulatot
Egy folyton újrajátszódó függőségbe estem
A saját vágyam szerint akarok cselekedni
Addig megyek, míg már nincs tovább
Ezen a rabul ejtő karneválon, wow wow
A szívem megint kábulatban van
A testem irányíthatatlan, táncolnia kell
Ez az illat csábítóan édes
Az agyaraim vörösre színeződnek
Úgy élvezem ezt a karnevált, wow wow
Felébresztem önmagam
Lángra lobban a szívem
Feltöltődöm az álmaimmal
Felébresztem önmagam
Lángra lobban a szívem
Feltöltődöm az álmaimmal
Mind a dalszöveg, mind a klip képi világa összefügg a fiúk valós életvitelével, de más-más részét boncolgatja. Mivel az én fantáziámat elsősorban a klip mozgatta meg, szeretném azzal kezdeni. Nagyjából időrendi sorrendben fogok haladni, de jelzem, hogy hajlamos vagyok elkalandozni még írásban is. 😖
ISKOLAI EGYENRUHA
A klip első jelenetében néhány tag egy buszmegállóban várakozik iskolai egyenruhában. Miért érdekes a ruha? A srácok vámpírlétével van összefüggésben. A Given-Takenben az átalakulás folyamatát kísérhettük figyelemmel, ami a gyakornoki időszakot jelképezte. A Drunk-Dazed-ben pedig már feltételezhetően az összes tag vámpír, és az idolként működés kezdeti időszakát mutatja be. A hangsúly azon van, hogy éjszaka van. Szinte mindegy a tény, hogy most mennek-e iskolába, vagy az iskolából már a hazafele tartó buszra várnak. A hangsúly azon van, hogy a srácok éjjeli tagozatra járnak, ami az új életmódjukkal van összefüggésben. Ezt a jelenséget animékben talán már többen megfigyeltétek. Ilyen például a Vampire Knight, ahol vámpírok és emberek ugyanazon iskolába járnak, de az emberek nappali, a vámpírok éjszakai tagozatra, eszerint más színű az egyenruhájuk, de küllemre egyforma. Említhetném még a Diabolik Loverst is, ami szintén vámpíros, és a szereplők szintén éjjeli iskolába járnak.
A valós helyzettel összefüggésben, az idolok szintén gyakran váltanak iskolát akár már a gyakornoki időszakban is olyanra, ami jobban összeegyeztethető az életvitelükkel. A két leghíresebb ilyen iskola a SOPA és a Hanlim Multi Art School. Ezek művészeti iskolák, így valószínűleg fejlesztenek egyes képességeket, amik hasznosak a számukra. A másik kifejezetten előnyös tulajdonságuk, hogy tolerálják az idolok munkájával járó kilengéseket, mint a szoros menetrenddel járó hiányzás, vagy a hajfestés.
MEGHÍVÓ
A srácok felszállnak a buszra, maguk mögött hagyva egy meghívót, amit pár pillanat múlva egy lány talál meg. Először úgy tűnhet, hogy a borítékot elhagyták, de ha elolvassuk a levelet kiderül, hogy az otthagyása célzatos volt. A borítékon ez áll:
"Ez egy meghívó a véres születésnapi partinkra
Címzett:"
A címzett után nem szerepel név, tehát nincs senki, akit kifejezetten megcéloznak vele. Gondoljuk bele! Bármit, amit tesznek, az véletlenszerűen jut el az emberekhez. Én ismerem az ENHYPEN-t, mert rájuk találtam, de más lehet, hogy nem. Ez nem azért van, mert küldtek nekem személyesen egy e-mailt, hogy: "Szia Andi! Mi vagyunk az ENHYPEN. Ez az új klipünk. Örülnénk ha megnéznéd, és csatlakoznál a fandomunkhoz." Ugye? Ilyen nincsen. Persze mindent megtesz a marketingcsapat, hogy elterjesszék a nevüket, de valamilyen szinten véletlenszerű, hogy kihez jut el. Utána pedig a te saját döntésed, hogy mit kezdesz vele, ahogy a lány saját döntése, hogy elmegy-e a partira. Ez eddig utalhat arra, hogy így terjeszkednek, és próbálnak rajongókat gyűjteni. Felmutatják azt, amit tudnak, annak a lenyomata ott marad adott felületeken pl. Youtube, Facebook, V Live stb., egyes emberek megtalálják, és eldöntik, hogy számukra az meggyőző-e. De utalhat egy másfajta terjeszkedésre is, ehhez már a levél tartalmát is hozzá kell vennünk:
"Ezennel meghívunk a véres születésnapi partinkra
Néha halálos ösvényen járunk,
Anélkül, hogy éreznénk magát, a halált
De elvezethet a legcsodálatosabb teremtményhez
Reméljük, hogy el tudsz majd jönni"
Egy másik típusú meghívásként is értelmezhetjük ezt. A köztes rész a vámpírlétre utalhat, és ösztönözheti arra az olvasót, hogy lépjen arra az ösvényre, amire ők. Itt már az is lényeges lehet, hogy egy lány találta meg. Rebesgetik már, hogy az I-LAND-nek lesz egy lány verziója, tehát ez a meghívó szólhat a jövendőbeli idoloknak, hogy csatlakozzanak hozzájuk ezen a pályán! Szintén a saját belátása szerint dönt az ember ezzel kapcsolatban.
Tekintetbe vehetjük a lány ruháját is. Szintén fekete, és hasonló az iskolai egyenruhákhoz, de nincs, vagy nem látszik az iskola címere. Lehet, hogy egy olyan lány, aki már barátkozik az énekesi pálya gondolatával, de még nem határozta el magát.
Az, hogy nem személyesen adják át a levelet, szerintem azt is jelezheti, hogy nem akarnak senkit semmire rábeszélni. A képességeikkel akarnak meggyőzni, nem pedig azzal, hogy felszólítanak arra, hogy figyelj rájuk, vagy azzal, hogy fényezik magukat. Ugye, ha valaki személyesen hív meg téged valamire, te is érzel egy kis nyomást, hogy elvárja, hogy megjelenj. Így viszont kiküszöbölhető az, hogy bárki rosszul érezze magát.
K és EJ
Azoknak, akik nézték az I-LAND-et, nem kell bemutatni a két mellékszereplőként felbukkanó srácot. Ők ugyanabban a túlélő műsorban szerepeltek, ami megformálta az ENHYPEN-t, de nem kerültek be a csapatba. Ha most azt gondolod: "Ó, de kár! Pedig olyan jóképűek.", cseppet se csüggedj! Ugyanis a Big Hit (Elnézést, HYBE!) róluk sem mondott le. Az év végén jött a bejelentés az új fiúcsapatról, akiket elsősorban a japán piacra szánnak. A biztos tagok mind az I-LAND-ből kerültek ki, mégpedig: K, Nicholas, EJ, KyungMin és Ta-ki, azonban az ügynökség tervez még tagokat hozzáadni a jelenlegi felálláshoz, majd még idén debütáltatná őket. K és EJ tehát a klipben vérfarkasként a konkurenciát jelképezik.
Először a meghívót megtaláló lány mögött bukkannak fel, és az árnyékukkal hozzák a tudomásunkra a kilétüket. Még egy jelentőséget adnak az iskolai egyenruhának is. Míg az ENHYPEN-é fekete ruha, fekete címerrel, a logó egy gót D betűnek tűnik, ami utalhat Drakulára, addig K és EJ ruhája szürke, piros címerrel, ami -ha sikerült jól kivennem- egy üvöltő farkast ábrázol. Az egyenruha segít nekünk belőni a parti vendégkörét. Sokan fekete egyenruhában vannak, de ha jól megfigyelitek, akkor van a két srácon kívül más is szürkében. A címer azonban itt is utalhat az illető kilétére vagy arra, hogy melyik csapathoz pártol. Mint mondtam, a lány blézerén (úgy tűnik) nincsen címer, tehát mindkét csapat számára potenciális új rajongó lehet. Ez lehet az oka annak , hogy a farkasok megkörnyékezik.
K és EJ ott lézeng a buliban, és az egyik jelenetben K felbukkan Sunoo háta mögött. Azonban látszik, hogy Sunoo tökéletesen számít a másik srác felbukkanására, még azelőtt hátra fordul, hogy az mögé érne. A klipben nincsen semmilyen agresszív rivalizálás, a farkasok csak a jelenlétükkel jelzik, hogy az ENHYPEN-nek bár sikeres volt a debütálása, számítaniuk kell a
vetélytársakra, akik a sarkukban loholnak. Sunoo reakciója pedig azt fejezi ki: "Igen, tudjuk, nem feledkezünk meg róla."
CSAPATMUNKA
Amikor belecsöppenünk a partiba, az első képsor, hogy Jay keresi a többieket. Ekkor HeeSeung megjelenik egy oszlopnak támaszkodva egy nagyon lezser pózban. Ez nem csak menőzés. Ha jól megfigyelitek, HeeSeung Jayt szuggerálja, mire az hátratekint és észreveszi.
Kis előzetesnek tűnik az ENHYPEN&Hi második évada. Ez egy olyan valóságshow, amihez mindig új részek fognak megjelenni mielőtt a srácok új albumot adnak ki. A mostani évad elején a fiúk egy kiránduláson vettek részt, aminek a koncepciója a "csapatmunka" volt. Az este folyamán különböző csapaterősítő feladatot kellett teljesíteniük, hogy vacsorát kapjanak. Végül a "telepátia" játékkal nyertek meg minden fogást. Ennek annyi a lényege, hogy minden tagnak egy kérdésre egyszerre, ugyanazt kell válaszolnia. A nyerés titka az, hogy mindenki a többség preferenciáját válassza.
A klipben a telepátiát vámpírképességként tüntetik fel, valószínűleg itt is az erős csapatszellemre célozva.
SZÜLETÉSNAPI TORTA
A születésnapi torta a tudomásunkra adja, hogy nem egy tényleges születésnapot, hanem a vámpírként megkezdett új életet ünneplik. Van egy múltbéli visszatekintés, ahol JungWon fújja el egy torta egyetlen gyertyáját, aztán jelenik meg a jelen képe, ahol egy hat gyertyás tortánk van. Az előző albumnál ugyebár csak JungWont tekinthettük vámpírnak, itt pedig a másik hat tagot ünneplik. Feltételezem, hogy nem egy csapásra, egy napon változott át a többi hat tag, csupán úgy vannak vele, hogy közös partit tartanak. Lehetne hét gyertya is, de szerintem JungWon önzetlenségét akarja szimbolizálni, mondván: "Lehet, hogy közösen ünneplünk, csapatként, de velem kapcsolatban már összeültünk egyszer, szóljon ez a nap most rólatok!"
Azt pedig nem tartanám logikusnak, hogy egyetlen tag nem változott még át.
Viszont a szerkesztők egy nagyon trükkös vágást alkalmaznak. Úgy tűnik, hogy a hat gyertyás tortát is JungWon fújja el, de pont úgy van átvezetve, hogy ne lehessen biztosra venni. Én mindenesetre úgy gondolom, ő fújta el, és vezetőként a többiek számára kívánt sok szerencsét.
MEGOSZTÁS, TERJESZKEDÉS
A klip legfőbb mondanivalója az én meglátásom szerint valaminek a terjesztése, illetve megosztása. Kétféle emberhez szól: azokhoz, akik ugyanarra az ösvényre készülnek lépni, amire az ENHYPEN, illetve azokhoz, akik az ő munkásságukat, illetve azokat az eszméket, amit idolként terjesztenek, hajlandóak befogadni.
Első példaként Sunoo italát hoznám fel.
Kezdetben Sunoo kezében egy pohár vizet látunk, amit ő pár csepp vérével teljesen vörösre fest, majd a pohár tartalmát egy szökőkútba borítva, annak tartalmát is teljesen átváltoztatja, sőt felduzzasztja. Közvetlenül a vércsepegtetés előtt Ni-ki bemutatót tart a vámpírok híres gyorsaságáról, amit összefüggésbe hozhatunk azzal, hogy a vérük mindezen képességet hordozza és átterjeszti másra is. A kép utalhat Jézus Krisztusra is. Jézus egyik képessége volt, hogy a vizet borrá változtatta és az áldozáson a bor most is az ő vérét szimbolizálja. Az ő feladata az, hogy magára vállalja az emberek bűnét azzal, hogy beléjük költözik, illetve a szeretet eszméjét hirdeti. Sunoo itt szintén megosztja a vérét és elterjeszti. Ezt felfoghatjuk úgy, hogy kész megosztani a tapasztalatait, a képességeinek a titkát/esszenciáját az ő utána debütáló idolokkal. Valamint utal arra, hogy idolként ő is egy eszmét hirdet, egy jó példát igyekszik mutatni és elterjeszteni, mint ahogy Jézus a magáét.
EGY FELSŐBB HATALOM ÜGYÉNEK SZOLGÁLATA
Van egy jelenetünk, amiben az ENHYPEN felé tornyosul egy nő. A fiúk pedig régimódi, de előkelő ruhában vannak. Ez a képsor azt szimbolizálja, hogy egy felsőbb hatalom akaratát szolgálják. Ha a vallást tekintjük, lehet ez a nő Isten. Ő küldte le Jézust a Földre, hogy felszabadítsa az embereket a bűneik alól. De tekinthetjük őket akár lovagoknak is, ha a ruhájukat vesszük szempontnak. Lovagi címet egy uralkodótól kaphatnak. Eredetileg bizonyos nevelés ellenében lehetett megkapni. Fontos, hogy nem örökölhető vagy adományozható, viszont a lovaggá avatással az adott személy az uralkodói osztályba lép, nem számít, hogy milyen társadalmi rétegből származik. Ez szintén összefüggésbe hozható az idolokkal. Mindegy, hogy honnan érkeztek, ha sikeresen teljesítik a gyakornoki időszakot az ügynökségük (az ő uralkodójuk) olyan címet (idol) ad nekik, ami nagy megbecsülésnek örvend. Az idoloknak először is gyakorlati képességeket kell elsajátítaniuk, mint az éneklés, a táncolás, vagy a színészkedés. A lovagoknál a gyakorlati tudás többek között a kard- és ökölvívásban, nyíllövésben, úszásban, birkózásban testesül meg. Továbbá idolként és lovagként is jó példát kell mutatni a társadalom felé. Tekintsük csak át a lovagi erényeket: 1.Légy bátor! 2.Légy hű! 3.Légy nagylelkű! 4.Segítsd a gyengét! 5.Légy illedelmes! 6.Légy higgadt! 7.Légy kitartó! Ugye, hogy hasonló az, amit a fiainktól elvárnak?
Az ő Istenük vagy uralkodójuk, ahogy tetszik, ki is adja az utasítást az az, hogy terjesszék az igét!
Ezt az mutatja, hogy ahogy Ő kiönt egy gyűszűnyi vért, azzal párhuzamosan Sunoo is beleönti a sajátját a szökőkútba.
SUNGHOON RÁKONTRÁZIK
A KÉSVE ÉRKEZŐ VENDÉG
Egy keretként a klip legelején látott lány megjelenik a végén, a partiról abszolút lekésve. Az hogy ezzel zárták, nyilvánvaló trükk, hogy az ember bezsongjon a folytatásért, de azért így is találhatunk értelmet benne. Én kétféle szereppel ruháztam fel a karaktert, a potenciális rajongóéval, és a potenciális idoléval. A parti pedig önmagában az ENHYPEN karrierjének kezdeti időszakát szimbolizálja. Ha jövőbeli idolként tekintünk rá, akkor ő is valaki, aki az ENHYPEN sarkában van. Lesz majd idő, amikor debütálnak újak, és a srácok mellettük szeniorként lesznek definiálva, tehát az ő rookie korszakuk véget ér, és ezt a címet átadják másoknak. Ha ő egy potenciális rajongó, akkor valaki olyan, aki nem kísérte figyelemmel a fiúk korai munkásságát, de később mégis csatlakozni akar, tehát a terjeszkedés működik. Valószínűleg nem lesz elküldve a francba.
Érdekesség, hogy míg K és EJ arcát megmutatják, sőt a szerepük is tulajdonképpen nyilvánvaló, addig a két női karakternek nem látszik az arca, és a szerepüket illetően is bocsátkozhatunk többféle feltételezésbe. A legvalószínűbb elképzelés, hogy a lány ténylegesen egy gyakornok a HYBE Labels valamelyik ügynökségénél, és ígéretesnek látszik, hogy az érkező lánybanda tagja legyen. Tulajdonképpen én azon is gondolkodom még, hogy a két karaktert egy vagy két lány játssza-e, de ez már nem is olyan lényeges.
A SZÖVEG ÉRTELMEZÉSE
Az a showcase-en készült interjúból megerősítést nyert, hogy a dal az idol karrier kezdeti időszakáról szól. Újoncként belecsöppenni ebbe a világban olyan, mint részt venni egy karneválon, ahol az ember elveszti a valóságérzetét. A szöveg leírja mind az izgatottságot, és boldogságot, mind azt a sok bizonytalanságot, amik ennek az állapotnak a velejárói, továbbá vannak átfedések a Given-Takennel. Mutatok rá néhány példát!
"Lépjünk az ég mezsgyéjére!" 👉 A Given-Takenben is megjelent az, hogy az idol karriert az éggel hozták összefüggésbe. Felemelkedni a földről, és megközelíteni az eget azt jelenti, hogy elhagyják az átlagos életüket.
"Az agyaraim vörösre színeződnek." 👉 A Given-Taken és a Drunk-Dazed klipjében is vámpírokként szerepelnek a fiúk, és mindkét szövegben az agyarak említésével erősítik ezt meg.
"Átlépem ezt a határt és kihívom önmagam." 👉 Mindkét album legfőbb témája egy határ átlépése az az, hogy egyik állapotból átlépnek egy másikba.
"Ez a fény, ami nekem adatott." 👉 A Given-Taken-ben elmondják, hogy a debütálás egy "adott", egy "szerzett" lehetőség, tehát valami, amiért küzdöttek, hogy elnyerjék, megszerezzék.
"Addig megyek rajta míg én nem leszek itt az Úr." 👉 Mindkét címadó dalban az utolsó refrén előtti átkötő részt SungHoon és Ni-ki énekli. És mindkettőben az uralkodásra utalnak. (A Given-Takenben egy véres korona képében.) Ez azt jelenti, hogy egy magas pozíciót céloztak meg.
Bár a a klip és a szöveg nem egészen ugyanazt fedi le, sőt, míg a klip egy születésnapot mutat be, addig a szöveg egy karneválról szól, az egyes képek bemutatják azt a mámort, azt a kábultságot, amiről a fiúk énekelnek. Érzékelhetjük ezt az effektek miatt, amik zavarossá teszik a képet, sőt, a képen, amit JungWonról kivágtam, a jobb alsó sarokban az OPIA szó látható, ami kábítószerre utal. De jól mutatja ezt HeeSeung kábult tekintete is ivás után. Az írisze egy pillanatra ki is világosodik, mint Sunooé a Given-Takenben.
A szövegben erre vonatkozóan a következő sort találjuk: "Az italom mámorító, és ez a világ is részeg." A jelenetben, amiben közösen isznak, mindenkinél valamilyen piros ital van, és láthattuk, hogy Sunoo a saját vérével festette meg az övét. Ez egy célzás lehet, hogy akár saját maguktól is megrészegülhetnek, ha nem vigyáznak. A Given-Takenben is volt egy utalás erre Sunoo szövegében: "Az a fény elvakított engem." Tehát figyelembe kell venni, hogy a siker gyökeresen megváltoztathat, ha az ember nem igyekszik megőrizni a józanságát.
Van még egy dolog, ami inkább arra billenti a mérleg nyelvét, hogy a lány potenciális idol. A dal üzenete szerint a karnevál konkrétan azt a világot tükrözi, amiben a hírességek mozognak, tehát az összes vendég közismertnek számít. Az egyenruhájuk itt ezt jelképezi. És habár a többi résztvevő nem az ENHYPEN vagy a másik fiúcsapat tagja, de valamelyik egyenruhában, vagy egy hasonlóban van a kettő közül. Mutathatja ez azt a műfajt, vagy koncepciót, amit képviselnek. A lány ruháján ebben az esetben azért nincs címer, mert nem dőlt még el, milyen koncepció szerint fog tevékenykedni.
"A maszkom mögött egy szánalmas igazság lapul." 👉 Egy vallomás arról, hogy ők is csak emberek, aki csili-vili körítés mögé bújtak. Tehát jobbnak mutatják magukat, mint amilyenek valójában. Ez az utalás a BTS Fake Love promóciójában is megmutatkozik. Szomorúnak tűnik, de nem igen van más választásuk. Jelzi ezt a konkrét véleménynyilvánítás elkerülése is érzékeny témákban. Bármit is nyilatkozik egy idol, az kétféle szélsőséges reakciót szülhet. Az egyik, hogy közfelháborodást vált ki azokból, akik nem értenek egyet. A másik, hogy kétségbeesetten próbálnak a rajongók is aszerint cselekedni, mert a kedvencük is azt teszi. Szeretném, ha ez egy tanulság is lenne számotokra. Az, hogy valakinek más a véleménye, mint neked, nem azt jelenti, hogy ördögtől való. És az, hogy a kedvenced választott egy ösvényt, az nem azt jelenti, hogy neked is azon az úton kell járnod. Lehet több választás, többféle megközelítés is helyes. Jó, ha nyitottak vagyunk mások véleményére, mert tanulhatunk belőle, sőt, kifejezetten ajánlom, mert így árnyalódik a személyiségünk. Azonban nem vagyunk ugyanolyanok. Az ami valakinek bevált, nem biztos, hogy neked is be fog. [Tudom, ez most baromira nem ide tartozott, de hálás lennék, ha egy kicsit elgondolkodnátok rajta és megszívlelnétek! 💞]
Tehát! Ez a világ azért olyan, mint egy karnevál, mert minden idol álarcot visel, most már az ENHYPEN tagok is. Ők sem látnak be a többieké alá, azok sem az övék alá. Ez az oka, hogy minden olyan megmagyarázhatatlan, és elveszítik benne a valóságérzetüket.
"Ebben a világban nincsenek szabályok, ezért minden kifordul önmagából." 👉 Most döbbentem rá, hogy megint össze-vissza haladtam, de azért azzal az idézettel zárnék, ami az elején van, mert ez foglalja össze a legjobban. Bár azt éneklik, hogy nincsenek szabályok ebben a világban, a helyes megfogalmazás az, hogy azok a szabályok, amikhez hozzászoktak a korábbi életükben, itt már nem érvényesek, sőt, mindenre a korábbi ellentéte az igaz.
Ezek azok az idézetek, amiket érdemesnek tartottam kiemelni, talán a többi nem szorul hosszabb magyarázatra. Egy olyan világot mutat be, ami nagy terhet ró a benne élőre, és a sok felelősség félelmet kelt benne. Ugyanakkor függőséget okoz, mert sok izgalom és szórakozás is a velejárója.
Korábban a Given-Takennél két bejegyzésem lett, mert voltak dolgok, amiket kifelejtettem, vagy később vettem észre, vagy ti hívtátok fel rá a figyelmem. Lehet, hogy most is így lesz. Kérlek írjátok le az észrevételeiteket, és nyugodtan kérdezzetek! Köszönöm, hogy szántatok időt a bejegyzésemre! 😊💙